Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekSora Naegino

Sora je optimistická, přátelská a milá. Navíc má zvláštní dar otevírat lidská srdce a vnášet do nich radost. Každý den svého života se snaží prožít naplno. Je velmi odhodlaná. Když si něco vezme do hlavy, udělá všechno, aby si to splnila. Sora je ten typ člověka, co věří, že sny se mohou splnit, pokud pro to člověk něco udělá. Aby si splnila svůj sen, je ochotná obětovat cokoli, pokud to nebudou sny ostatních. Sora totiž myslí nejprve na druhé a až pak na sebe. Do Ameriky přijela v šestnácti letech, aby si splnila svůj sen. Jako malou ji rodiče vzali do cirkusu Kaleido Stage na představení Alenka v Říši divů. Soru představení okouzlilo. Její rodiče krátce poté zemřeli. A tak Sora začala snít o tom, že se do Kaleido Stage vrátí a stane se hvědou. V Kaleido Stage také zjistí, že vidí Kejklíře, Ducha jeviště a že je vyvolena předvést Legendární číslo a stát se opravdovou hvězdou. Ale cesta za úspěchem je dlouhá a Sora musí překonat hodně překážek, než svého snu dosáhne.

ObrazekLayla Hamilton

Layla je hvězda Kaleido Stage a jedna z nejlepších akrobatek na světě. Vyhrála i Cirkusový festival. Layla je dcera bohatého tatínka, který si myslí, že jeho dcera by měla spíše natáčet filmy. Na žádné její představení se nešel podívat. Layla má ke Kaleido Stage hluboký vztah. Jako malou ji tam vzali rodiče na představení Alenka v Říši divů a Layla tam viděla, jak se její rodiče skvěle baví. Byla to také poslední šťastná chvíle s maminkou, která byla vážně nemocná a brzy potom zemřela. Možná proto se Layla chová velmi chladně, někdy až nepřátelsky. Je to silná žena, které občas nedojde, že ne každý je stejně silný jako ona. Po každém chce, aby ze sebe vydal to nejlepší. Díky tomu je velmi tvrdá, ale nejtvrdší je vždycky k sobě. Ve chvíli kdy pochopila, že na jevišti se cítí dobře i kvůli divákům, uviděla Kejklíře a mohla se Sorou předvést Legendární číslo, i když věděla, že ji to může stát zdraví i život.

ObrazekKejklíř

Kejklíř je Duch jeviště. Vidí ho každý, koho si vyvolilo jeviště. Takový člověk může předvést Legendární akrobatické číslo a stát se opravdovou hvězdou. Takový člověk musí mít velkou důvěru v život, tak velkou, že z mysli vytlačí i strach ze smrti. Pokud má akrobat nějaké pochyby, může při čísle i zemřít. Ze začátku ho viděla jen Sora, ale později začala Kejklíře vidět i Layla. Kejklíř je tak trochu úchyl. Šmíruje Soru a její kamarádky a ta ho musí zavírat na nejrůznější místa. Do šuplíku, do sklenice, jednou skončil i v japonském slavnostním věnci a taky v pastičce na myši. Jen místo sýra tam byl obrázek ženy v plavkách.

ObrazekYuri Killian

Yuri je skvělý akrobat a jevištní partner Layly. S Laylou si rozumí i mimo jeviště, když Layla nad něčím váhá, vždycky si s ní o tom popovídá. Yuri je mnohem přátelštější než Layla, pomáhá Soře. Několikrát jí zachránil i život. Yuri má ale i svou temnou stránku. Jeho otec byl akrobat v Kaleido Stage a zemřel při předvádění Legendárního čísla. Yuri za jeho smrt vinil Kalose a rozhodl se, že se mu pomstí. Chtěl připravit Kalose o Kaleido Stage. Neváhal vylákat akrobatku Sofii z Cirkusového festivalu a ona při cestě zpátky měla nehodu a zemřela. Yuri za ní odmítl přijít do nemocnice, protože by pak nemohl předvést své číslo. Nakonec připravil Kalose o Kaleido Stage. Ale Yuri není zlý, chtěl připravit Kalose o Kaleido Stage, aby se už žádný akrobat nemohl zranit. A smrt Sofie byla nehoda, které litoval a aby svou vinu odčinil, byl ochoten i zemřít.

ObrazekLeon Oswald

Leon Oswald je vynikající akrobat a starší bratr Sofie. Jako malým jim zemřeli rodiče a s pěstouny si nerozuměli. Tak se jich ujal hledač talentů a trenér na hrazdě. Oba se velmi rychle učili. Sofie byla skvělá akrobatka a chtěla předvést Andělské číslo. Než zemřela slíbil jí Leon, že Andělské číslo přivede k dokonalosti. Hledal stejně dobrou partnerku jako Sofie, ale žádná neobstála. Leon každou partnerku vystavil zkoušce při které se většinou zranila. Proto se mu začalo přezdívat Shinikami, Bůh smrti. Do Kaleido Stage přišel, aby se stal partnerem Sory. Brzy zjistil, že je dost dobrá, aby Andělské číslo předvedla a že se i v jiných věcech Sofii podobá.

ObrazekMay Wong

May se od malička učila krasobruslařkou. Byla skvělá, dokonce se o ní říkalo, že na ledě vypadá jako víla. Mohla vyhrát i medaili na Olympiádě. Ale May jednou viděla vystoupení Layly a rozhodla se, že se stane akrobatkou a bude vystupovat spolu s Laylou. May ale přišla do Kaleido Stage až po odchodu Layly. Nenáviděla Soru zato, že mohla s Laylou předvést Legendární číslo. A tak se May rozhodla stát se partnerkou Leona Oswalda a hvězdou Kaleido Stage místo Sory. Byla ve všem lepší, ale pochopila, že Sora má něco, co ona nemá. Rozhodla se to naučit a být stejně dobrá jako Sora. May je úžasná, hlavně když se pokouší usmívat nebo když štěká. Občas se sice chová hodně zvláštně, ale umí být i fajn.

ObrazekKen Robbins

Když byl Ken malý, chtěl pracovat v Kaleido Stage jako akrobat. Ale měl slabé srdce a tak skončil v Kaleido Stage jako pomocník. Má na starosti dohlížení na jeviště a techniku a později dělá manažera Soře. Ken je zamilovaný do Sory. Ačkoli Soře už několikrát naznačil, co k ní cítí, Sora zatím nepochopila. Taky na ní hodně žárlí. Ken občas díky tomu působí hodně legračně a možná proto si Anna myslí, že by měl dělat klauna. Ale Ken většinou Soře dobře poradí, dělá jí i důvěrníka.

ObrazekKalos Eido

Kalos je majitel a šéf Kaleido Stage. Dříve dělal kouzelníka, měl i vlastní show ve Vegas. Ale poranil si prsty a nemohl dál předvádět triky. Za peníze z pojistky si pořídil Kaleido Stage, protože jeho snem bylo mít vlastní cirkus. Kalos je hrozně zvláštní postava. Tváří se celkem nepřátelsky, ale musí mít skvělý odhad na lidi. Když přišla Sora do Kaleido Stage, okamžitě poznal, co v ní je a dal jí šanci to předvést. Ačkoli Soře nikdy při žádném neúspěchu neporadil a k tomu jí ještě vynadal, vždycky ji tak navedl správným směrem. A jen s jedinou věcí mu pomohla Sora. S jeho city k Sáře. (PS: Nevím, jestli jste si toho někdy všimli, ale já jsem si teprve nedávno uvědomila, že to Kaleido se skládá ze tří písmen Kalosova jména a z jeho příjmení. Zajímavé, ne?)

ObrazekSarah Dupont

Sára pracuje v Kaleido Stage jako zpěvačka a taky má na starosti ubytovnu. Kalose znala už předtím, ona, Kalos a Andie spolu vystupovali jako pouliční umělci. Andie skládal hudbu, Sára zpívala a Kalos kouzlil. Kalos i Andie Sáru milovali, ale Sára se rozhodla pro Kalose a pomohla mu proslavit Kaleido Stage. Sára možná vypadá jako velká dáma, je to ale jedna z nejtrhlejších postav. Je veselá, bláznivá, krásně zpívá a dělá bojová umění. Výborně si rozumí se Sorou, protože obě mají stejně veselý pohled na svět.

ObrazekAnna Heart

Další bláznivá postava. Anna je dcera komika Jacka Barona. Jako malou ji její otec pořád rozesmíval, ale později od nich odešel za vlastním úspěchem. Anna měla vždycky ráda komiky a klauny. Sama by moc ráda byla legrační, ale moc jí to nejde. Její vtipy jsou vtipné jen tím, že vtipné nejsou. Ale je to šikovná akrobatka. Je to velká kamarádka Sory a vždycky tvrdí, že Sora je mnohem legračnější než ona.

ObrazekMia Guillem

Další akrobatka a kamarádka Sory. Ale Mia je ještě mnohem lepší jako režisérka. Píše moc hezké příběhy a z nejednoho už bylo představení. Také dokáže vymyslet složitá akrobatická čísla a převést je do skutečnosti. Má ohromný přehled, jestli se nějaké číslo na jeviště vejde a hodí nebo ne. Mia je navíc moc dobrá na trampolíně.

ObrazekRosseta Passel

Rosseta je čtyřnásobná mistryně světa v diabolu. Od malička tvrdě trénovala, snažila se být lepší a lepší, až zapomněla, proč vlastně s diabolem začala. Když přijela do Kaleido Stage, chovala se velmi arogantně a nafoukaně. Její vystoupení bylo technicky dokonalé, ale divákům se nelíbilo. Sora jí ukázala, jak se na jevišti cítí šťastná a nakonec se z nich staly velké kamarádky. Když Rosseta viděla Legendární číslo, zatoužila stát se akrobatkou. Vrátila se do Kaleida a začala tvrdě trénovat, aby jednou mohla vystupovat na hrazdě spolu se Sorou.

ObrazekMarion Benigni

Marion je na svůj věk velmi vážná a dospělá. Marionin tatínek Jean pracuje v Kaleido Stage jako technik a její maminka Cynthia byla hvězda Kaleido Stage na trampolíně. Marion chodila s maminkou na tréninky a hodně toho od ní okoukala. Lidé říkali, že jednou budou Kaleido Star obě. Ale jednoho dne se Cynthia na trampolíně zranila a zemřela. Marion se pak začala trampolíně vyhýbat, protože si myslela, že její tatínek by byl moc smutný, kdyby se jí něco stalo. Teprve když jí Jean ukázala jevištní deník své ženy a řekl, že si moc přála vystupovat na trampolíně spolu se svou dcerou, se Marion na trampolínu vrátila.

ObrazekJonathan

Jonathan si určitě zaslouží tady být, možná i proto, že vidí Kejklíře. Vystupoval v několika představeních. Sora ho našla jako malého na pláži a tajně se o něj starala. Nakonec přesvědčila Kalose, aby mu nechal postavit malý bazének. Jonathan umí žonglovat s míčky a je to velký kamarád Marion.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář