Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekBlood+

Blood+ je skvělý anime seriál inspirovaný filmem „Blood: The Last Vampire“. Blood+ se v Japonsku začal vysílat v říjnu 2005 a stále se vysílá. Jak již název napovídá, bude se zřejmě jednat o krvavé a akční anime. To je samozřejmě pravda, ale vedle krvavých bitek obsahuje i velmi zajímavý příběh a sem tam i trochu romantiky. Hlavní hrdinkou je Otonashi Saya, která zabíjí vampíří démony–takzvané Chiropterany – pomocí meče a vlastní krve.

Příběh začíná v současnosti (zaří 2005) na japonském ostrově Okinawa ve městě Koza nedaleko americké vojenské základny. Otonashi Saya (音無小夜), hlavní hrdinka, žije zdánlivě normální život v adoptivní rodině. Ze své podivné minulosti, o které se postupně v seriálu dozvídáme, si nic nepamatuje. Jednoho dne však musí bojovat s objevivším se Chiropteranem, který řádí ve škole. Poté se snaží vzpomenout si na svůj minulý život a účel svého života. Zjišťuje, že není docela normální holka, všechna její zranění se hojí velmi rychle, ale zase kvůli tomu potřebuje krevní transfuze. Její krev je vůbec speciální. Když se smíchá s krví Chiropteranů, tak je zabije (zasažený objekt celý zkrystalizuje a rozpadne se). Když se krve napije normální člověk, tak se z něj stane Sayin ochránce, takzvaný Chevalier (jedním z nich je např. Haji). Saya většinu svého dlouhého života (je jí 173 let) prospala, vždy se probudí jen na několik málo let a zase usne.

Záporňáky jsou (kromě řadových Chiropteranů) již zmíněná Diva (Sayina vlastní sestra, jejíž krev dokáže zabít Sayu, ale i naopak Sayina krev může zabít Divu), její ochránci (ze skupiny Cinq Flèches – Amshel, Solomon, Carl, James a Nathan) a chvíli také speciální lidé zvaní Schiff (něco mezi Chevalier a Chiropteran), ti se ale pak připojí na Sayinu stranu.

Nevím, jestli se mi to v tomto krátkém popisu podařilo alespoň nastínit, ale příběh v Blood+ je opravdu super. Plno akce, bojů vraždění a krveprolévání střídají smysluplné části s příběhem, chvílemi se také dostanou na řadu rozhovory na téma rodiny, kamarádů a vztahů. Prostě od každého kousek. Pro každého nadšence do anime je tento seriál přímo povinnost a ti, co koukají na anime jen občas, by o tom měli vážně zapřemýšlet.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář